Dlaczego stawiamy ławki parkowe w przestrzeni publicznej?

Ławki parkowe i miejskie są obecne w naszym otoczeniu na każdym kroku. Spotykamy je na ulicach, w parkach, na deptakach, osiedlach oraz przystankach autobusowych i dworcach. Czy jednak kiedykolwiek zastanawialiśmy się czemu są tak popularne i powszechne?

Ławki montowane są przede wszystkim w miejscach szczególnie uczęszczanych przez ludzi, tam gdzie miejsca siedzące są koniecznością. Któż z nas spacerując po mieście nie chciał choć na chwilę zatrzymać się, odpocząć i zrelaksować. Niezależnie, czy znajdujemy się na zabytkowej starówce czy w nowoczesnym centrum miasta miło jest usiąść na wygodnej ławce, porozmawiać z drugą osobą bądź poczytać książkę lub sprawdzić wiadomości w naszych telefonach. W parkach możemy odpocząć od codziennego zgiełku, pooddychać świeżym powietrzem i pozwolić sobie na chwilę kontemplacji.

Ławki są również wielkim ułatwieniem dla osób starszych. W naszym społeczeństwie jest coraz więcej ludzi w podeszłym wieku, dla których pokonywanie dłuższych odległości stanowi niemałe wyzwanie. Dzięki miejscom, gdzie można przysiąść i odpocząć seniorzy są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Dla kobiet w ciąży, które widujemy każdego dnia, możliwość bezproblemowego odpoczynku na ławce również jest niezwykle ważna.

Ławki miejskie przydają się również tym, którzy poruszają się po aglomeracjach korzystając ze środków komunikacji. O ile wygodniej czeka się na autobus czy tramwaj siedząc na wygodnej ławce?

Podobnie sytuacja wygląda na dworcach kolejowych i autobusowych. Podróżując, prawie zawsze, mamy ze sobą ciężkie i niewygodne do noszenia walizki, plecaki lub torby. Dzięki ławkom nie musimy ich dźwigać, możemy odłożyć je na bok samemu mogąc chwilę odpocząć w oczekiwaniu na transport.

Ławki parkowe to nieodzowny element naszego otoczenia. Pełnią one rolę rekreacyjną oraz socjalną, gdyby nie ławki parkowe nasz świat wyglądałby zupełnie inaczej.

Doskonale rozumie to firma Rekord, która  stara się dostarczyć certyfikowane ławki najwyższej jakości, które spełnią wymagania wszystkich – od niedzielnych spacerowiczów, poprzez osoby starsze po podróżnych i kobiety w ciąży. Najnowsze rozwiązania w dziedzinie ergonomii i bezpieczeństwa zawarliśmy w naszej ławce parkowej Gladiator.