Rowerowy zawrót głowy

Na ulicach miast widzimy coraz więcej rowerów. Zastanawialiście się kiedyś co sprawia, że tak chętnie na nich jeździmy?

Jadąc ścieżką rowerową omijamy korki, w których stalibyśmy podróżując samochodem. Czujemy się bardziej ekologiczni. Dodatkowo ruch to zdrowie, a jazda na rowerze pomaga zachować dobrą kondycję, rozwija mięśnie nóg i pośladków oraz sprawia, że jesteśmy mniej spięci i zestresowani. Nie ważne czy siadasz na rowerze, by przejechać 500m do sklepu czy jeździsz na nim do pracy 4km, czy też lubisz w weekend zrobić przejażdżkę 15km. Najważniejsze, że lubisz to robić!

Jazda na rowerze ma wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Jednym z nich jest świetny wpływ na układ krążenia. Innym nie tylko wyżej wymienione wzmocnienie mięśni nóg i pośladków, ale także pleców, brzucha czy przedramion. Dodatkowo jazda na rowerze poprawia metabolizm, wytrzymałość i wydolność. Dzięki takiemu rodzajowi podróży do pracy jesteśmy wydajniejszymi pracownikami – przyjeżdżamy zrelaksowani i dotlenieni, a nie zdenerwowani korkiem lub remontem pobliskiej drogi.

Uprawianie sportu sprawia, że jesteśmy dużo szczęśliwsi!

Warto sięgać więc po rower, nawet jeśli spędzimy na nim dziennie nie więcej niż pół godziny. Pozytywne efekty zobaczymy bardzo szybko i na pewno zachęcą nas do częstszego korzystania z takiego środku transportu.

No dobrze, zdecydowaliśmy się na próbną przejażdżkę do sklepu, co jeszcze potrzebujemy ze sobą zabrać? Oczywiście zapięcie do roweru! Zapewni naszemu pojazdowi bezpieczeństwo, a nam spokój ducha podczas zakupów. Kiedy już to zrobimy, bez obaw możemy zostawić przypięty rower do stojaka.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa ekologicznych jednośladów stworzyliśmy różne serie stojaków rowerowych. Część z nich, tak jak stojaki Roma i Spartan idealnie będą komponować się z elementami wykonanymi z betonu architektonicznego. Więcej o betonie architektonicznym dowiecie się za tydzień z naszego następnego artykułu.

Nie wszędzie znajdziemy miejsce, w którym możemy bezpiecznie zostawić rower.

Często pod sklepami, szczególnie w centrum miast, brakuje tak potrzebnych stojaków. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom stworzyliśmy stojak rowerowy typu „U”, który świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy mamy do zagospodarowania małą przestrzeń. W przypadku, gdy mamy więcej miejsca polecamy stojak rowerowy Łódzki – ze względu na kilka wariantów, od 2 do 10 miejsc, łatwo dobierzemy stojak na nasze potrzeby! Kiedy poszukujemy stojaka rowerowego, od którego oczekiwalibyśmy klasycznych kształtów, proponujemy stojak rowerowy Praga. Świetnie współgra on nie tylko z budownictwem minionych epok.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na jazdę na rowerze ze względu na chęć poprawy lub utrzymania kondycji, ominięcia korków czy też chcemy poprawić swoje samopoczucie – warto to zrobić, warto spróbować. Nie dowiemy się jak bardzo pozytywnie to wpłynie na nasze życie dopóki sami nie zaczniemy jeździć. Boisz się, że nie dasz rady przejechać całej trasy do pracy? Zacznij od przejażdżki do sklepu w weekend, potem pojedź do pobliskiego parku, aż nabierzesz pewności siebie! Szybko zobaczysz pozytywne efekty.