Bezpieczeństwo, Ekologia, Produkty

Zabijacz gum. Rozwiązaniem problemu gum na chodnikach?

Zabijacz gum. Rozwiązaniem problemu gum na chodnikach?

Jednym z coraz częściej pojawiających się współczesnych problemów jest kłopot ze zjawiającymi się wielokrotnie zużytymi gumami do żucia; Są na chodnikach, często trzeba robić slalom, żeby wszystkie ominąć, choć to często graniczy z cudem. Doszło do tego, że musimy nawet uważać siadając na ławce parkowej czy opierając się o stolik.

Władze kilku miast próbowały zwalczyć problem, używając specjalnych maszyn do usuwania gum, lecz to jak walka z wiatrakami, pochłaniająca nie tylko mnóstwo czasu ale również pieniędzy, bo tego typu urządzenia nie należą do najtańszych.

Ale jakby tak podejść do problemu z innej strony?

Co by było gdybyśmy zamiast likwidować skutki, próbowali zwalczyć problem już u samego źródła? Skoro ludzie decydują się na wyrzucenie gumy na chodnik czy przyklejenie jej na ławkę parkową to znaczy, że nie mają, co z taką gumą zrobić.
A gdyby pojawiły się specjalne kosze na gumy do żucia? Byłyby one dużo mniejsze niż tradycyjne a w dodatku można byłoby je przymocować poprzez jedynie przykręcenie do ściany, więc mogłyby pojawiać się praktycznie na każdym kroku, dzięki czemu bez problemu każdy mógłby pozbyć się gumy a dodatkowo w ten sposób nie zaśmiecałby środowiska i bardzo pomógł w utrzymywaniu czystości.

Czy „zabijacz gum” to dobre rozwiązanie?

naszej ofercie znajduje się właśnie taki wynalazek. Pojemniki są zdecydowanie mniejsze niż tradycyjne kosze na śmieci, mierzą zaledwie 30 cm, a ich średnia to jedynie 8,8 cm. Dzięki temu idealnie wpasowują się w przestrzeń miejską oraz tereny prywatnych osiedli. Dodatkowo warto wspomnieć, że wykonane są z dobrej jakości materiału, dzięki któremu kosz jest wytrzymały i nie ulega korozji.