Projektowanie

Żeliwo – klasyczne kształty!

Żeliwo – klasyczne kształty!

Żeliwo to jeden z naszych ulubionych materiałów. Wykonane z niego elementy zapewniają naszym produktom piękny, klasyczny wygląd. Wspaniałym przykładem jest tutaj ławka Gdańska Bis oraz żeliwne odlewy składające się na jej nogi. Ten przykład idealnie obrazuje, jak niesamowicie żeliwo dopełnia tworzone przez nas elementy małej architektury.

Aby żeliwo mogło przybrać odpowiedni wygląd, korzystamy z powtarzalnych form odlewniczych. Dlaczego zdecydowaliśmy się na formowanie automatyczne, a nie ręczne? Powodów jest kilka, ale są one dla nas arcyważne. Po pierwsze taki rodzaj formy jest w stanie wytworzyć bliźniaczo wyglądające elementy. Po drugie formowanie na automatycznych liniach formierskich minimalizuje występowanie bąbli, wżerów oraz nadlewek w żeliwie, co wpływa na jego wysoką jakość, a także bezpieczeństwo. Skaleczenie się ostrym, lub – co gorsza – zardzewiałym żeliwem jest niesamowicie bolesne. Dlatego żeliwne elementy naszych wyrobów, są dodatkowo szlifowane w miejscu łączenia formy (pośrodku elementu). Dzięki takiej praktyce otrzymujemy delikatnie chropowatą taflę bez skazy.

Chcąc uzyskać powyższy efekt, zdecydowaliśmy się na współpracę z czołowymi Polskimi firmami, z branży metalurgicznej. Gwarantują nam one produkt najwyższej jakości, który spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania naszych Klientów.

Dlaczego przy zakupie ławki, warto wziąć pod rozwagę wyrób z elementami żeliwnymi? Trwałość materiału gwarantuje nam, że  produkt przetrwa długie lata.  Oprócz powyższych argumentów warto pamiętać, że żeliwo wykorzystywane w produkcji małej architektury koroduje jedynie powierzchniowo. Rdzawy nalot powstały w wyniku korozji atmosferycznej, można bardzo szybko usunąć i znów cieszyć się pięknym wyglądem naszej ławki.