Zima nam niestraszna!

Wszystko zaczyna się niewinnie… dni robią się coraz krótsze, słońce niechętnie spogląda spomiędzy chmur. Temperatura spada, zaczyna siąpić deszcz a w końcu padać śnieg – nadchodzi zima.

Póki co pogoda jest zdecydowanie łaskawsza niż kilka lat temu. Pamiętajmy jednak aby zachować czujność, w innym wypadku możemy zostać zaskoczeni niczym drogowcy. Co jak wiemy, nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.

Pewnie wszyscy zgodzą się, że zimowa aura nie sprzyja, aby spędzić tygodniowy urlopu w hawajskiej koszulce pod gołym niebem pośród padającego śniegu i wszechogarniającego mrozu. A przecież mała architektura w tym ławki parkowe wystawiona jest na zmienne warunki atmosferyczne znacznie dłużej niż przez tydzień.

Jak chronić ławkę parkową? Jak ją konserwować, by służyła jak najdłużej? Czy w ogóle trzeba ją konserwować? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na każde z powyższych pytań.

Najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu ochronimy ławkę parkową, będzie ulokowanie jej w suchym i przewiewnym miejscu na czas zimy. Zimująca w ukryciu ławka, nie będzie narażona na kontakt z ujemnymi temperaturami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi co pozytywnie wpłynie na warstwę lakierniczą i znacznie wydłuży jej żywotność.

Wiemy jednak, że takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe, pociąga za sobą również koszty oraz wymaga sporo pracy. Zdecydowanie tańszą alternatywą jest wybór specjalnych pokrowców, które w pewnym stopniu ochronią ławkę przed negatywnymi skutkami zimy.

W przypadku naszych ławek zachęcamy do konserwacji raz w roku, po okresie zimowym. Wszystko zależy oczywiście od stanu powłoki lakierniczej. Jeżeli na jej powierzchni pojawiły się uszkodzenia, dobrym pomysłem będzie miejscowe przeszlifowanie desek, a potem pokrycie ich warstwą podkładu. Przed nałożeniem nowej powłoki zalecamy kontakt z naszym działem sprzedaży, który podpowie jaki preparat będzie najlepszy. Pomoże on również tak samo w kwestii konserwacji stalowych bądź żeliwnych elementów ławki.

Konserwacja z wykorzystaniem innych środków jest jak najbardziej możliwa. Jednak jako producent nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jaki sposób zachowa się powłoka lakiernicza w zetknięciu z innymi środkami.

Odpowiednia konserwacja raz w roku, po okresie zimowym przygotuje naszą ławkę na kolejny sezon. Jeżeli nie zdecydujemy się na konserwację, może okazać się, że nasza ławka zostanie pożarta przez mróz i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Systematyczna konserwacja w połączeniu z naszymi technikami produkcji pozwala cieszyć się produktem przez wiele lat. Pieczołowita, kontrolowana w najdrobniejszych szczegółach impregnacja oraz lakierowanie, a także malowanie metodą proszkową z użyciem odpowiednich temperatur to nasz sposób na sukces!