Warunki atmosferyczne

Zima nam niestraszna!

Zima nam niestraszna

Wszystko zaczyna się niewinnie… dni robią się coraz krótsze, słońce niechętnie spogląda spomiędzy chmur. Temperatura spada, zaczyna siąpić deszcz a w końcu padać śnieg – nadchodzi zima.

Póki co pogoda jest zdecydowanie łaskawsza niż kilka lat temu. Pamiętajmy jednak aby zachować czujność, w innym wypadku możemy zostać zaskoczeni niczym drogowcy. Co jak wiemy, nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy.

Pewnie wszyscy zgodzą się, że zimowa aura nie sprzyja, aby spędzić tygodniowy urlopu w hawajskiej koszulce pod gołym niebem pośród padającego śniegu i wszechogarniającego mrozu. A przecież mała architektura w tym ławki parkowe wystawiona jest na zmienne warunki atmosferyczne znacznie dłużej niż przez tydzień.

Jak chronić ławkę parkową? Jak ją konserwować, by służyła jak najdłużej? Czy w ogóle trzeba ją konserwować? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na każde z powyższych pytań.

Najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu ochronimy ławkę parkową, będzie ulokowanie jej w suchym i przewiewnym miejscu na czas zimy. Zimująca w ukryciu ławka, nie będzie narażona na kontakt z ujemnymi temperaturami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi co pozytywnie wpłynie na warstwę lakierniczą i znacznie wydłuży jej żywotność.