Drewno sercem ławki.

Kiedy myślimy o ławce parkowej jednym z naszych pierwszych skojarzeń, oprócz odpoczynku jest drewno. To dosyć naturalne skojarzenie! Przecież pierwsze ławki były tak naprawdę położonymi na ziemi kłodami. Dopiero z czasem pojawiły się drewniane nóżki, później przyszła kolej na żeliwo oraz stalowe stelaże, aż w końcu ławki wyewoluowały do postaci, którą znamy dzisiaj. Świetnym przykładem jest tutaj ławka parkowa Gdańska Bis.

Nie raz wspominaliśmy, że do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy materiały najwyższej jakości. Więcej na ten temat możecie znaleźć tutaj: Ławki parkowe ze stali czy z żeliwa? Ławki betonowe – moda czy praktyczne rozwiązanie?

Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego drewniane siedziska i oparcia naszych ławek są tak wytrzymałe i mogą służyć latami!

Nasza tajemnica to…

Świerk skandynawski, drzewo rosnące w surowym północnym klimacie jest zdecydowanie wytrzymalsze od swojego poczciwego polskiego odpowiednika. Świerk skandynawski prócz wyżej wymienionej wytrzymałości posiada kilka dodatkowych cech, które pozwalają umieścić go na samym szczycie drewnianego panteonu w kategorii – mała architektura.

Drewno ze świerku skandynawskiego jest drewnem białym, które niesamowicie łatwo daje się barwić. To właśnie dlatego nasze produkty dostępne są w 3 pięknych kolorach – Tek / Palisander / Mahoń. Kolejną zaletą świerku, która wynika ze wzrostu w surowym klimacie, jest niewielka ilość sęków oraz pęcherzyków żywicznych.

Właśnie z tych kilku względów zdecydowaliśmy się wykorzystywać do produkcji naszych wyrobów świerk skandynawski. A dostarczają nam go zaufani partnerzy, którzy tak jak i my na pierwszym miejscu stawiają jakość oferowanych przez siebie produktów. Deski, które przyjeżdżają na naszą produkcję, zawsze posiadają jedną grubość – 4 cm litego drewna! Litego drewna, które najpierw poddawane jest dokładnemu szlifowaniu. Proces ten ma na celu wyeliminowanie wszelkich zadr i drzazg, które są niebezpieczne dla użytkownika. Nasze fachowe i bezkompromisowe podejście do kwestii bezpieczeństwa zaowocowało certyfikatem, który dopuszcza montaż naszych ławek między innymi na placach zabaw.

Po zakończonej przygodzie w szlifierni następuje drobiazgowa kontrola surowca, po niej zaś przychodzi czas na lakierowanie. To ono nadaje deskom jeden z wcześniej wspomnianych kolorów! Dokładne i równomierne lakierowanie deski z każdej strony gwarantuje dodatkową ochronę drewna przed warunkami atmosferycznymi, w tym przed najgorszym i najbardziej bezlitosnym wrogiem ławek parkowych – Słońcem! To pieczołowicie nakładany lakier gwarantuje, że nasze ławki mogą służyć latami. Na każdym etapie produkcji świerkowe deski poddawane są kontroli jakości, a nad właściwym przebiegiem obróbki czuwa doświadczony kierownik produkcji.

Od 13 lat jesteśmy wiodącym dostawcą małej architektury w Polsce. Nasz sukces składają się najlepsze materiały oraz indywidualne podejście do klienta. Wybierając ławki parkowe naszej produkcji, masz pewność, że jest to właściwa inwestycja na wiele lat. Jakość naszych produktów potwierdzają rzesze zadowolonych klientów.