Zdrowie

Bezpieczny spacer z dzieckiem w czasie pandemii.

Zadbaj o siebie

Ruch na świeżym powietrzu to podstawa zdrowia, a dla nas nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i szczęście naszych dzieci. Dziś postanowiliśmy poruszyć temat tego, w jaki sposób bezpiecznie spacerować z naszymi pociechami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami musimy zaopatrzyć siebie i ponad 4-letnie dziecko w maseczkę na twarz. Warto zadbać o to, by maseczka była uszyta z naturalnego materiału i dobrze dopasowywała się do twarzy. Prawidłowo założona, powinna zasłaniać nos i usta. Aby zachęcić malucha do noszenia maseczki możemy zakupić lub sami uszyć taką maseczkę z kolorowych wzorzystych materiałów lub z motywem ulubionych bajkowych postaci.

Drugim środkiem bezpieczeństwa, który należy podjąć podczas spaceru z dzieckiem jest utrzymywanie dystansu wobec innych ludzi. Przede wszystkim dajmy naszym dzieciom dobry przykład i sami zachowajmy odpowiedni dystans, nie podchodźmy zbyt blisko do znajomych lub sąsiadów. Wyjaśnijmy, że plac zabaw jest chwilowo niedostępny z powodu niewidzialnego wirusa. Możemy go spersonifikować, przytaczając historię, w którą uwikłana jest np. negatywna postać z ulubionej bajki malucha lub bardziej kreatywnie możemy wymyślać własną oryginalną opowieść np. o zwycięskiej walce przyjaciół Maseczki i Rękawiczki z nieudacznikiem Koronnym Wirusem. 😉 Puśćmy wodze fantazji i opowiadajmy zabawne historie, aby dziecko rozweselić i rozbawić. Śmiech to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ważne, żeby nie przerażać i nie straszyć dzieci pandemią.

Skoro maluch nie może bawić się ze swoimi rówieśnikami, zastąpmy mu „towarzystwo” do gier i zabaw. Pobawmy się z dzieckiem rzucając sobie piłkę, pobiegajmy za „berkiem”, razem poskaczmy przez przeszkody. Przypomnijmy sobie gry i zabawy z naszego dzieciństwa – np. grę w klasy czy skakanie przez gumę. Wspólna zabawa z dzieckiem to najlepiej spędzony czas i wiele radości.

Wracając ze spaceru nie traćmy czujności i najlepiej jeszcze przed wejściem do domu zdezynfekujmy ręce swoje i naszej pociechy. Po zdjęciu masek, zmieńmy odzież, w której przebywaliśmy na zewnątrz.

Pokażmy dzieciom, że nawet w trudnych warunkach potrafimy się dobrze bawić i żaden „Koronny Wirus” 😉 nie jest nam straszny.

W miłym spędzaniu czasu na świeżym powietrzy pomogą elementy małej architektury, w tym ławki parkowe od producenta Rekord.