Styl życia

Cukierek albo psikus!

Cukierek albo psikus!

Święto które znamy jako Halloween zdobywa coraz większą popularność w Polsce.

Wywodzi się ono z celtyckiej tradycji, gdzie noc z 31 października na 1 listopada była datą graniczną w czasie – kończyła rok i rozpoczynała kolejny. Wierzono, że w tym szczególnym okresie granica pomiędzy światem żywych i zaświatami zostaje zatarta.

Obecnie Halloween to przede wszystkim zabawa. Przebieranie się za upiorne postacie ma wydźwięk komercyjny. Jednak jeśli spojrzymy na to szerzej, przebranie się za postacie, których nierzadko się boimy pomaga nam zwalczyć ten strach – nawet jeśli tylko przez jedną noc.

Podczas Halloween dzieci chodzą w przebraniach po domach, pukając do drzwi z pytaniem 'cukierek albo psikus’ i zależnie od odpowiedzi albo odchodzą szczęśliwe ze słodkościami, albo wymyślając psikusa.

Dla dorosłych to także czas zabawy. W ostatnich latach niemal każdy klub organizuje zabawę z przebraniami na Halloween, często również organizowane są różnego rodzaju tematyczne gry i konkursy.

W tym roku również postanowiliśmy wziąć udział w Halloweenowej zabawie. W dniu 31 października towarzyszy nam Upiorna Oferta. Na cały nasz asortyment udzielamy 10% rabat. Oferta dostępna do wyczerpania zapasów.

Zamówienie albo psikus!