Bezpieczeństwo

Dlaczego śmieci są tak niebezpieczne?

Dlaczego śmieci są tak niebezpieczne?

Kiedy słyszymy, o górach śmieci, które zalegają na ulicach miast, w głowach pojawiają nam się sceny z filmów katastroficznych. Jednak nie musimy uciekać w świat Hollywoodzkiej fantazji. Na ratunek przychodzi nam Neapol, gdzie walka ze śmieciami trwa od lat. Włodarze miasta nie mogą uporać się z ich wywozem i utylizacją, a kolejne wysypiska są zamykane z powodu przepełnienia. Natomiast nikt nie chce wyrazić zgody na powstanie i otworzenie nowych. Ta patowa sytuacja osiągnęła swoiste apogeum w 2018 roku, kiedy to Neapol wystąpił o pozwolenie na wywóz śmieci do innych miast Włoch, a także interweniowało wojsko, by sprzątnąć chociażby okolice szkół, tak aby uczniowie znów mogli uczęszczać na zajęcia.

Patrząc na to, co dzieje się w Neapolu, warto pamiętać, że kryzys śmieciowy, to nie tylko kwestie estetyczne, ale również i co ważniejsze, zdrowotne! W zatrważających ilościach śmieci ekspresowo rozmnażają się szczury oraz inne gryzonie. To właśnie one na spółkę z owadami i insektami, bardzo szybko roznoszą chorobotwórcze bakterie i pasożyty.

Dlatego, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się bakterii i pasożytów, a także by móc walczyć z ewentualną epidemią, stworzyliśmy kosz na śmieci Rico.

Jego wyjątkowa konstrukcja służy do tymczasowego przechowywania odpadów. Pojemnik jest niezwykle szczelny i dodatkowo zabezpieczony za pomocą klapy, która zapobiega dostawaniu się do środka opadów atmosferycznych, insektów, owadów oraz gryzoni. Brak dostępu do zawartości kosza, znacząco zmniejsza możliwość rozprzestrzeniania się bakterii oraz pasożytów.

Podczas walki ze śmieciami należy bezwzględnie pamiętać, aby nie wrzucać toreb z psimi odchodami do zwyczajnych koszy. Dlaczego? Ponieważ są one specyficznym odpadkiem, pełnym bakterii i pasożytów. Właśnie z tego powodu oraz, aby ułatwić życie właścicielom czworonogów, stworzyliśmy kosz na psie odchody Tobi. Jego wygląd w znacznym stopniu został zainspirowany koszem na śmieci Rico. Tak jak w przypadku swojego starszego brata kosz Tobi, posiada szczelną konstrukcję zabezpieczoną klapą. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno przeciwdziałamy rozprzestrzenianiu się bakterii chorobotwórczych jak i pasożytów, ale również ograniczamy emisję przykrych zapachów w pobliżu kosza.

Dlaczego śmieci są tak niebezpieczne?

Konstrukcja koszy Rico oraz Tobi pozwala na ich regularną dezynfekcję. Umożliwia to modułowa budowa, dzięki której na czas dezynfekcji istnieje możliwość zmiany pojemników na te już wcześniej oczyszczone. Dodatkowo oba nasze kosze uzyskały atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (PZH). Decydując się na zakup kosza na śmieci Rico oraz kosza na psie odchody Tobi masz 100%, że inwestujesz w bezpieczeństwo oraz zdrowie mieszkańców.

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć, że nasze kosze już raz dały pokaz swoich możliwości. W trakcie epidemii afrykańskiego pomoru świń, służby wykorzystywały nasze kosze, które pozwalały na skuteczną walkę z chorobą, poprzez znaczące spowolnienie jej rozprzestrzeniania się.

Kosze Rico i Tobi – Twoi sojusznicy w walce z bakteriami i pasożytami!