Drewno – kilka słów o obróbce podstawy naszych ławek parkowych

Zapraszamy do naszej bajki! Dziś dalsza część opowieści o tym, jak powstają Rekordowe elementy małej architektury.

Dziś historia o Kopciuszku! Jak ze zwykłej deski rodzi się piękna i miła w dotyku listwa ławki lub klepka kosza miejskiego.

Bajka nasza zaczyna się w dalekiej Skandynawii, gdzie rosną piękne wysokie świerki. Drzewa z rejonów okołobiegunowych charakteryzują się mniejszymi rocznymi przyrostami. Powoduje to, że drewno z nich pozyskane jest twardsze i odporniejsze na warunki atmosferyczne niż drewno z drzew stref cieplejszych. Drewno świerku skandynawskiego po wstępnej mechanicznej obróbce w tartaku trafia na nasz Rekordowy „salon piękności”, czyli magazyn obróbki drewna. Każda deska przechodzi skrupulatną kontrolę jakości – czujne oko i wrażliwość dotyku naszych Dziewczyn z pewnością wychwycą każdą niedoskonałość. Aby uzyskać jednorodną i gładką powierzchnię każda listwa jest dwukrotnie szlifowana i frezowana, by zniwelować ostre krawędzie. Tak przygotowana deska trafia do kolejnych odżywczych, ujędrniających, pielęgnujących i upiększających kąpieli. Dwie warstwy lakierów grzybobójczych i  impregnujących oraz kolejne dwie powłoki lakieru barwiącego z kawałka pospolitej deski czynią smukłą, elegancko wybarwioną piękność. Deski z drewna świerku skandynawskiego mają jasne i proste włókna poprzecinane spiralnymi słojami i nielicznymi sękami. Aby wyeksponować tę piękną naturalną formę, nie przesadzamy z „makijażem” – staramy się jedynie delikatnie podkreślić szlachetność każdej linii struktury drewna. Po tak intensywnej serii zabiegów wzmacniających i upiększających drewno musi odpocząć. Na specjalnie skonstruowanych leżakach nasze listwy „księżniczki” schną i nabierają mocy, by stawić czoła wyzwaniom. Skandynawska siła i wytrzymałość w połączeniu z naturalną słowiańską urodą daje wyjątkowy efekt w postaci mocnej, odpornej na czynniki zewnętrzne i pięknej listwy ławki lub klepki kosza miejskiego.

W tworzeniu tej bajkowej przemiany duży udział mają nasi Pracownicy „salonu piękności drewna”. To oni czuwają nad najmniejszym nawet detalem drewnianych części ławek i koszy miejskich. Upewniają się by cieszyły oko każdego estety i zadowalały każdego wymagającego użytkownika.

Każda łapka w górę na naszym Facebooku ucieszy nasze Koleżanki i naszych Kolegów z Działu „Upiększania” Drewna.

Chcemy opowiedzieć również o odpowiedzialnej pracy naszych Superbohaterek i Superbohaterów. Wszyscy oni wkładają wiele wysiłku, aby każdy element produktu spełniał Wasze wysokie wymagania.