Beton, Produkcja, Produkty

Ławki betonowe – moda czy praktyczne rozwiązanie?

Ławki betonowe – moda czy praktyczne rozwiązanie?

Coraz częściej w naszym otoczeniu spotkamy się z ławkami betonowymi. Czym jest to spowodowane? Jest przecież tyle rodzajów ławek parkowych, z wielu różnych materiałów. O różnicach między ławkami stalowymi i ławkami żeliwnymi możecie przeczytać w TYM artykule. Dzisiaj jednak skupimy się na modnych w przestrzeni publicznej ławkach betonowych.

Beton architektoniczny

Zazwyczaj gdy słyszymy, że coś jest wykonane z betonu mamy kilka skojarzeń. Jednym z nich jest szarość, innym niefunkcjonalność. Jednak czy to prawda? Niekoniecznie… Beton architektoniczny to niezwykle trwałe tworzywo, które charakteryzuje się wysoką estetyką.

Produkty z niego wykonane są wyjątkowo wytrzymałe, a dobrze zaprojektowane potrafią unowocześnić i ozdobić przestrzeń. Z tego względu świetnie sprawdzą się w miejscach publicznych, gdzie nie tylko będą pięknie wyglądać, ale także świetnie spełnią swoją funkcję – zapewnią nam odpoczynek.

Oczywistym jest, że ławki betonowe nie wkomponują się w przestrzeń przed zabytkowym pałacem, obok kościoła lub na starówce. Dworce, przystanki autobusowe czy popularne deptaki potrzebują wysokiej jakości produktów, które będą służyły latami. Stąd też coraz więcej miast decyduje się na ławki wykonane z betonu. Nieprawdą jest również, że ławki z betonu architektonicznego nie pasują do pełnych zieleni miejsc! Zaprojektowane przez nas ławki parkowe zapewniają nie tylko komfort, ale również wygodę i świetnie przeczą twierdzeniu, iż ławki betonowe są szare i nijakie. Ławka parkowa Roma WPC bez oparcia jest tego pięknym przykładem.

Moda przemija, coś co jest popularne dzisiaj za tydzień będzie przeżytkiem. Co jednak jeśli ta rzecz spełnia wiele funkcji i po prostu nam się podoba?

Nie ma więc co przejmować się kwestią mody – bo ona przemija. Jednak nasze ławki betonowe nie przeminą wraz z nią, a będą służyć latami. Relaks, który zapewniają i ich piękny design zostaną w naszej pamięci przez długi czas. Szukając wytrzymałości warto zatrzymać się przy nich na dłużej.