Obsługa klienta

Legendarna obsługa klienta…..

Legendarna obsługa klienta…..

To hasło które wiele razy pojawia się i przewija w opracowaniach naukowych i książkach poruszających tematykę,  że tak to ujmiemy ekonomiczną. Literatura Fachowa w tym temacie jest w zasadzie jednoznaczna – po prostu firma która chce istnieć na rynku, konkurować musi nie tylko ceną, lecz również jakością obsługi klienta oraz jakością samego produktu.

Jak to zrobić?

Przecież produkujemy zwykłe ławki parkowekosze na śmieci….

Jak to zrobić aby nasze ławki ze zwykłych zrobiły się niezwykłe a kosze nasze inne od wszystkich?

W sumie to jak się nie spojrzy na firmy które oferują swoje usługi to każda w zasadzie myśli że ma najlepszy towar lub produkt. Każda uważa, że ma świetną lub najlepszą obsługę….

Ale jak już poprosimy aby ludzie na co dzień pracujący w tej firmie określili co ich odróżnia od ich konkurencji, no wiecie tak dokładnie, żeby to napisali… to już nie są w stanie tego określić…

Hmm…..

Co odróżnia firmę Rekord ? od reszty…. ?

Od Konkurencji ?

Co sprawia, iż nasze produkty – nasze ławkikosze czy parkingi rowerowe są najchętniej wybierane ?

W serii tych opracowań postaram się Wam to wyjaśnić…

Produkując taką ławkę żeliwną na przykład jak sprawić, aby odróżnić się od innych firm również je wytwarzających?

Czym ona się różni?

Jakością wykonania na pewno i aby tutaj nie było, że oszukuję (hihi!) to znajdź chwilę i poczytaj opinie od naszych klientów w katalogu Google o naszym przedsiębiorstwie  😊

Zacznijmy od tej ławki żeliwnej naszej na przykład dobrze znana ławka miejska Łódzka.

Składa się z odlewów żeliwnych i pomalowanych desek tak w zasadzie….

W pierwszym punkcie tego opracowania poświęcimy trochę czasu odlewom żeliwnym. Mianowicie Często widzieliście na pewno odlewy żeliwne ławek, które wydają się tak jakby delikatnie mówiąc nie do końca dobrze oszlifowane…  z chropowatościami i ostrymi krawędziami o które łatwo się skaleczyć

Auć ! …

Takich ławek to nie chcemy, nie wiem czy wiecie ale ze względu na swój skład chemiczny uszkodzenie skóry o element żeliwny bardzo szczypie przez długi czas i do tego trudniej się goi…. A co dopiero kiedy chcemy oddać do użytkowania produkt  z przeznaczeniem dla użytkowania naszych pociech.

Takie odlewy są ręcznie formowane i aby ograniczyć koszty wytworzenia większość producentów decyduje się ich używać w procesie produkcyjnym, ba czasem wręcz mówią że to tak ma być bo przecież to żeliwo….

Ale czy to prawda?

Przecież mamy całe korpusy żeliwne silników i urządzeń które wyglądają wyśmienicie i są gładkie… ba dodatkowo można do nich z dużą precyzją dopasować elementy złączne i łączyć z innymi częściami…

Spójrzcie na nasze kraty żeliwne:

https://www.lawki-parkowe.com/produkty/kraty-pod-drzewo/

Precyzja wykonania i gładkość powierzchni pozwala łączyć ze sobą elementy i wszystko idealnie pasuje.

Tak więc pierwszą odpowiedzią w tej legendarnej obsłudze będzie jakość – jakość odlewu żeliwnego kraty, kosza czy ławki  przekłada się zdecydowanie efekt wizualny, bezpieczeństwo i czas długiego użytkowania wyrobu…

No właśnie czas użytkowania! Nie wiem czy wiecie, ale żeliwo jest jednym z nielicznych materiałów a może i jedynym który jest wieczny.

Tak wieczny.

Elementy żeliwne będą trwały wiecznie a wszystko to możliwe jest dzięki ….

Hihi

Korozji !

Żeliwo bez powłoki ochronnej szybko rdzewieje pojawia się na jego powierzchni Tlenek żelaza czyli popularna rdza. I Właśnie ta rdza sprawia, iż żeliwo znajdujące się pod tą rdzą tak w zasadzie chroni je przed utlenianiem i po wystąpieniu rdzy na powierzchni odlewu żeliwnego – dalej już się nic z nim nie stanie przez setki lat….

No ale jak wyślemy zardzewiałą ławkę to chyba klient tego nie zrozumie i zgłosi nam jakieś najłagodniej mówiąc delikatne uwagi… Dlatego nadamy temu wiecznemu materiałowi jakąś powłokę ochronną chciałem napisać… ale chyba nie zrobię błędu jak napiszę, że powłoka ta będzie pełniła tylko i wyłącznie funkcję estetyczną.

Odlewy do naszych ławek i koszy na śmieci malujemy proszkowo. Gładkie i precyzyjne odlane krawędzie sprawiają, iż farba nałożona w ten sposób przez nas zapewnia pożądany efekt wizualny przez wiele lat.

Także reasumując w ławce żeliwnej odróżnia nas od innych już samo żeliwo na wstępie. Jest odlewane maszynowo, w wysokiej precyzji, ma zawsze odpowiednio dobrany skład przez co nie jest kruche i nie pęka na mrozach. Taki wyrób również łatwiej się maluje. I trzeba tutaj dodać też, że jesteśmy jednym z nielicznych producentów ławek i koszy, którzy malują żeliwo farbami proszkowymi.

Więc tylko na jednym elemencie ławki poruszyłem tutaj kilka istotnych różnic …..

W następnym odcinku tego opracowania przejdziemy do drugiej części tej naszej łódzkiej ławki…

Do drewnianych elementów bo na ten temat też będzie można napisać bardzo dużo 😊