Rekord

Od kuchni …

W naszej kuchni ławkowo – miejsko – parkowej używamy drewna, jak już wspomnieliśmy, pierwszego gatunku. Do obróbki i nakładania powłok lakierniczych zakupiliśmy profesjonalne maszyny tak, aby dobra jakość nie wychodziła nam przypadkowo a była po prostu w standardzie.

Lakiery stosowane przy produkcji ławek parkowych, ławeczek dla dzieci czy ławek ogrodowych posiadają wszystkie atesty bezpieczeństwa i wykazują się długotrwałą odpornością zarówno na warunki atmosferyczne, jak i wytrzymałością na użytkowanie. Z naszego skromnego doświadczenia wpływ na żywotność powierzchni lakierniczej wcale nie mają warunki zimowe – to nie wtedy elementy drewniane ławek czy koszy niszczą się najbardziej …

To jest mit.

Największe zużycie i dewastacja powłoki lakierniczej ma miejsce właśnie latem, a tym dewastatorem czy jak kto woli niszczycielem desek na ławkach i koszach jest….

Słoneczko 😊

Tak słoneczko właśnie. Promieniowanie UV niszczy je najbardziej. A skoro to wiemy – możemy się trochę przed tym bronić. Dobrym pomysłem jest  choćby instalowanie ławki w parku, gdzie jest cień od drzew. Można także montować je w taki sposób, aby w godzinach popołudniowych były w cieniu. To pierwsza forma obrony przed słoneczkiem(sic!) … a drugą jest zastosowanie odpowiedniego drewna i lakierów….

I tutaj powiem tylko tyle, iż lakiery o ciemnej pigmentacji zdecydowanie lepiej sprawują się w eksploatacji. Ławki parkowe, ogrodowe, kosze miejskie czy kosze do segregacji, które mają elementy drewniane wybarwione ciemnym pigmentem są dużo łatwiejsze w konserwacji i posiadają większą żywotność niż te o jasnych barwach.

Trzecią kwestią, którą trzeba poruszyć w przypadku omawiania powierzchni lakierniczej jest brud i kurz… to znaczy, że powierzchnia lakierowana powinna być w trakcie eksploatacji po prostu czysta. Dlatego właśnie sugerujemy, aby raz w miesiącu wyczyścić elementy drewniane ławek i koszy mokrą ściereczką z niewielką ilością detergentu — to ma znaczący wpływ na długość jej użytkowania.

Jednym słowem trzeba wiedzy, odpowiednich urządzeń materiałów i umiejętności w wytwarzaniu oraz doświadczenia…

To są składniki naszej rekordowej kuchni, które wyniosę dla Was tylnymi drzwiami…

Na pewno deski pomalowane samym impregnatem nie zadowolą Was, bo szukamy czegoś ciut lepszego dla smaku…

Dopiero ledwo opisałem ławkę żeliwną a już mamy dwie strony😊 W następnych odcinkach zajmiemy się ławkami stalowymikoszami do segregacjistojakami na rowerykratami pod drzewokoszami na psie nieczystości oraz koszami miejskimi dla rowerzystów…

Wspólnie wyjdziemy z tej kuchni troszkę dalej – kreować otaczającą nas przestrzeń.