Styl życia

Rekreacja na świeżym powietrzu lekiem na całe zło

Rekreacja na świeżym powietrzu

Od niedawna znów możemy odwiedzać parki i lasy oraz cieszyć się odpoczynkiem pośród majowej zieleni w promieniach wiosennego słońca. Po przymusowej izolacji spowodowanej licznymi obostrzeniami z tym większą radością doceniamy kontakt z przyrodą. Tęskniliśmy za ciepłem słońca, zielenią drzew, pachnącymi kwiatami i szczebiotem ptaków. Maj to bezsprzecznie jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku.

Piękno majowej przyrody podziwiać możemy podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu – podczas spaceru, biegu, w trakcie wycieczki na rowerze czy też popularnego wśród seniorów marszu tzw. nordic walking. Dużą przyjemność sprawią nam również promienie słoneczne na twarzy podczas relaksu na ławce Gladiator w parku, chwila z książką na miejskim krześle Spartan przy ulubionym pachnącym krzewie. Każdy taki kontakt z naturą to przypływ endorfin czyli tzw. hormonów szczęścia, zaopatrzenie organizmu w dobroczynną witaminę D, wzmocnienie odporności ciała.

Relaks na świeżym powietrzu to również świetny sposób na utrwalenie i zacieśnienie więzi rodzinnych czy przyjacielskich. Aktywność fizyczna np. podczas wspólnej wycieczki rowerowej pozwoli nam cieszyć się wzajemną bliskością i rozmową. Po przyjemnej przejażdżce rowerem cudownie jest zatrzymać się, odstawić rower na bezpieczny parking rowerowy Spartan i wygodnie przysiąść na ławce Centurion, zjeść posiłek przy stole Gladiator i porozmawiać o naszych emocjach, wrażeniach, radościach i smutkach. Kontakt z przyrodą wzmocni nasze relacje, będzie płaszczyzną do wzajemnego głębszego poznania i zrozumienia.

Zachowujmy środki bezpieczeństwa i przestrzegajmy obowiązujących przepisów sanitarnych ale jednocześnie dbajmy o własne pozytywne nastawienie do życia oraz o relacje z bliskimi. Łono natury jest do tego idealnym miejscem. Ładujmy nasze akumulatory witalności podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.