Segregacja śmieci – Zadbaj o swoje środowisko!

Problem zanieczyszczenia naszego środowiska różnego rodzaju odpadami staje się z dnia na dzień coraz bardziej powszechny. Każdego dnia zaczyna docierać do naszych uszu, że jest coraz mniej zdrowej gleby, czystego powietrza czy czystej wody.

Ale skąd pojawił się taki problem? Co jest jego przyczyną?

Otóż zaledwie niewielki procent Polaków sortuje swoje śmieci, jednak nie zawsze jest to wynikiem ich niechęci, lecz często powodem jest brak przystosowanego do segregacji kosza, znajdującego się w pobliżu. Niejednokrotnie potrzeba pokonać spory kawałek by znaleźć odpowiednie pojemniki, co nie jest ułatwieniem dla osób chcących segregować swoje odpady.

Kilka mniejszych miast Wielkopolski zastosowało pomysł niektórych krajów europejskich i wyposażyło domowe śmietniki w odpowiednie pojemniki na odpady. Dzięki temu zapakowane oddzielnie na przykład plastikowe butelki, puszki po napojach czy różnego rodzaju papiery trafiają do specjalnych punktów skupu zamiast na wysypisko.

Czy takie nowoczesne kosze są więc dobrym rozwiązaniem?

Oczywiście! Segregacja to przecież nic innego jak wyrzucanie śmieci do odpowiedniego kosza.

-Do niebieskiego pojemnika wyrzucamy papier, czyli różnego rodzaju gazety, dokumenty lub ulotki.
-Do zielonego pojemnika natomiast wszelkiego rodzaju szkło, na przykład słoiki czy butelki.
-Do żółtego pojemnika wrzucimy wszystko to, co jest plastikowe.

Proste, prawda?

Segregacja wcale nie jest utrudnieniem, a już szczególnie, gdy mamy takie pojemniki pod ręką. Dlatego nasza firma oferuje specjalne kosze do segregacji śmieci, wykonane z wysokiej jakości drewna oraz stali, dzięki czemu kosze są trwałe i nie ulegają korozji. Takie pojemniki nie zajmują dużo więcej miejsca niż tradycyjne, a świetnie sprawdzą się w przestrzeni miejskiej, parku czy nawet na terenie prywatnego osiedla.