Produkty

Słupki miejskie – bezpieczny pieszy

Słupki miejskie – bezpieczny pieszy

Codziennie na ulicach na całym świecie dochodzi do wypadków, w których poszkodowanymi są przede wszystkim piesi. Pomimo zaostrzających się przepisów i rozwijającej się technologii wciąż zdarzają się tragedie. Oprócz przepisów i technologii świetnym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa w okolicy dróg, chodników czy przejść dla pieszych są słupki miejskie.

Z jednej strony zapobiegają one przechodzeniu przez jednię w niedozwolonych miejscach. A z drugiej strony w pewnym stopniu ochraniają pieszych przed samochodami, które w nagłych okolicznościach mogą zjechać z jezdni.

Jednak możemy korzystać z nich także w innych miejscach. Jednym ze świetnych przykładów są parki, w których to słupki miejskie oddzielają często strefę przeznaczoną do spacerowania ze strefą zamkniętą dla przebywających w parku. Oprócz tego słupki miejskie postawione na osiedlach bądź skwerach zapobiegają niszczeniu zieleni przez samochody.

Słupki miejskie – bezpieczny pieszy

Istnieje wiele rodzajów słupków miejskich – od najprostszych modeli, przez nieco bardziej zdobne, kończąc na eleganckich wykonanych z użyciem betonu architektonicznego. Słupki mogą być dodatkowo wyposażone w odblaski, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo na drodze. W zależności od miejsca przeznaczenia słupki możemy ustawiać pojedynczo w stałych odstępach lub połączyć ze sobą za pomocą łańcuchów.

Warto pamiętać o dopasowaniu do siebie wszystkich elementów małej architektury. Dzięki różnym stylom zastosowanym przez nas podczas produkcji w łatwy sposób wkomponujemy słupek miejski do przestrzeni publicznej, w której ma się znaleźć.

Chcąc zachować elegancki styl, ale i wprowadzić powiew nowoczesności strzałem w dziesiątkę będzie słupek miejski Roma! Szczególnie, gdy kawałek dalej mamy skwerek lub osiedle, na którym mogą znaleźć się ławki parkowe Roma oraz kosze na śmieci Roma. A wszystko to wykonane z wytrzymałego betonu architektonicznego.

Co jednak, gdy chcemy dodać charakteru okolicy, a przy tym zwiększyć poziom bezpieczeństwa? Słupek miejski Dubaj, ze swoim oryginalnym, ale i prostym kształtem idealnie wpasuje się w naszą wizję.

Słupki miejskie – bezpieczny pieszy

Nieważne na jaki słupek miejski się zdecydujemy, najważniejsze abyśmy zawsze pamiętali o tym aby zachowywać się bezpiecznie w okolicach drogi, przejścia dla pieszych. A co najważniejsze nie zapominajmy nosić ze sobą, szczególnie wieczorami, elementów odblaskowych, ponieważ mogą nam one uratować życie.

Pamiętajmy o zadbaniu o nasze otoczenie poprzez dodanie odpowiednich elementów małej architektury! Poprawi to nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także estetykę otoczenia. Razem sprawmy, by miejsce, w którym żyjemy, było bezpieczne, funkcjonalne i schludne. Poprawmy nasz komfort życia. Zaangażowanie społeczne to istotna część życia w społeczeństwie, a ludzie to przecież stworzenia żyjące w bardzo dużych stadach. Ja, Ty, ulubiona ekspedientka ze sklepu spożywczego, miły listonosz – my wszyscy mamy moc zmieniania otaczającego nas świata.