Spawacze – nasi bohaterowie w akcji

Na co dzień korzystamy z wielu sprzętów i urządzeń, jednak rzadko zastanawiamy się, jak zostały wytworzone i ile pracy wymagało ich wyprodukowanie. Podstawą dobrych konstrukcji stalowych ławek, parkingów rowerowych lub koszy jest odpowiedni spaw. Decyduje on o wytrzymałości i stabilności produktu. W poniższym artykule przybliżymy Wam jak odpowiedzialną i ważną rolę w naszym produkcyjnym zespole pełnią spawacze.

Ramy i stelaże do naszych stalowych ławek parkowych, stołów, koszy i parkingów rowerowych spawane są z wykorzystaniem metody MIG MAG. Gwarantuje ona spaw charakteryzujący się dużą wytrzymałością. Do takiego spawania wykorzystuje się gazy chemicznie obojętne takie jak: hel i argon (jest to spawanie MIG) oraz chemicznie aktywne – np. tlenek azotu, azot, tlen (spawanie MAG). Wykonanie dobrego spawu wymaga wiele uwagi i doświadczenia. Materiał musi być dobrze oczyszczony, by zapewnić jak najlepszą wytrzymałość złączenia. Ponadto podczas spawania trzeba zadbać o to, aby spoina była odpowiedniej grubości. Spawanie wymaga dużej koncentracji i precyzji przy wykonywaniu kolejnych czynności. Jakość łączeń konstrukcji stalowych decydują o trwałości i stabilności całego produktu.

Spawacz narażony jest na wiele niebezpiecznych czynników w swojej pracy, przede wszystkim na światło generowane przez łuk spawalniczy oraz promienie UV. Aby się przed tym zabezpieczyć, obowiązkowym wyposażeniem każdego spawacza jest profesjonalna maska lub przyłbica ze specjalnym szkiełkiem. Kolejnym niebezpieczeństwem są gazy, które powstają w wyniku obróbki metali oraz możliwe odpryski spawalnicze, które mogą doprowadzić do poparzeń. Każdy spawacz wyposażony jest w specjalistyczny fartuch, który chroni jego ciało przed odpryskami, odpowiednie zarękawki i grube rękawice.

Spawacze to nasi firmowi bohaterowie. Godzinami pochyleni nad stołem spawalniczym w skupieniu łączą elementy naszych stelaży ławek, koszy i parkingów rowerowych. Jesteśmy z nich dumni, bo poza tym, że są dobrymi fachowcami, to są również fajnymi kolegami.