Planowanie ogrodu

Wiosna tuż tuż….

Wiosna tuż

Po długiej zimie tęsknimy do kolorów i z radością witamy ciepłe promienie słońca. Z niecierpliwością oczekujemy pierwszych wiosennych kwiatów. Na szczęście przyrodnicze pory roku nie trzymają się ściśle kalendarza i mają swoje wyznaczniki. W parkach i na rabatach pierwsze kwiaty nieśmiało pojawiają się otwierając swoje pąki wraz z pierwszymi promieniami słońca. Gdy na ziemi leży jeszcze zimowa pierzynka, kwitną już pierwsze krokusy i pierwiosnki, tworząc kolorowe dywany pod koronami drzemiących jeszcze drzew. Także w ogrodach wypatrujemy nieśmiałych przebiśniegów i wesołych ranników.

Nadchodząca wiosna to także idealny czas by zaplanować pobliski podwórzec czy domowy ogród. Każdy z nas marzy by przysiąść na wygodnej ławce i złapać kilka promieni słońca, które z pewnością naładują nas pozytywną energią. W pięknym i misternie zaprojektowanym ogrodzie warto stworzyć miejsce, z którego można wygodnie go podziwiać. Właśnie dlatego ogród nie może obyć się bez mebli ogrodowych, np. ławek. Warto je umieścić pod domem, na obrzeżu alejki lub nieco w głębi, pod drzewami. Bez wątpienia w każdym ogrodzie sprawdzą się także krzesła parkoweMożna je ustawiać i przestawiać według bieżących potrzeb. Krzesło odstawione w zaciszne miejsce ogrodu pozwoli na wypoczynek każdemu, kto szuka chwili wytchnienia w samotności. Warto także zadbać i wyczarować w ogrodzie najprawdziwszą jadalnię pod chmurką. Odpowiednio ustawiony stół ogrodowy sprawia, że potrawy serwowane wśród uroków przydomowego zieleńca, zawsze smakują o niebo lepiej. Świeże powietrze i wszechobecna zieleń, fantastycznie wpływają na apetyt i potrafią skusić największego niejadka.

Dzięki donicy miejskiej z łatwością wyczarujemy kolorową kompozycję z perełkami wiosennego ogrodu także na własnym balkonie, tarasie lub patio. Z łatwością można zatem stworzyć własny zieleniec ustawiając elementy małej architektury. A efekt z pewnością przerośnie oczekiwania.

Po kolejną garść inspiracji i pomysłów zapraszamy na naszą stronę