Zdrowie

Zadbaj o siebie – rekordowo! Cz. 3

Zadbaj o siebie

Woda jest jednym z podstawowych budulców naszego ciała. To dzięki niej w naszym organizmie zachodzą procesy metaboliczne, ułatwia także wchłanianie składników odżywczych, a nawet odpowiada za regulację naszej temperatury i ciśnienia. Dodatkowo jest głównym składnikiem krwi, która to odpowiada za transport składników odżywczych po całym ciele! Odpowiednie nawodnienie to podstawa naszego zdrowia!

Odwodniony organizm jest znacznie bardziej podatny na infekcje. Nasze śluzówki są pierwszą drogą ochronną, jeśli chodzi o infekcje. Wysuszone drogi oddechowe są podatne na zarażenia drobnoustrojami, dlatego wypijaj codziennie minimum 2 litry wody niegazowanej (a najlepiej 300 ml/ 10 kg masy ciała).

Kiedy dni są jeszcze chłodne, warto pić wodę ciepłą. Dodatkowo bardzo polecamy dodać do niej IMBIR. Imbir ma działanie rozgrzewające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, a także
przeciwbólowe. Dodatek imbiru do wody z cytryną uczyni, że taki napój będzie działał wzmacniająco na organizm i smakował pysznie. Pozytywnie wpłynie również na układ trawienny, stąd proponujemy pić taki napój rano lub wieczorem.

Zadbany i nawodniony organizm szybko się nam odwdzięczy, dużo lepiej funkcjonując. Będziemy bardziej skoncentrowani, poprawi się elastyczność naszych stawów oraz stan skóry, która będzie szybciej się regenerowała. Nawadnianie organizmu to nie tylko picie odpowiedniej ilości wody, nawet tej urozmaiconej imbirem, cytryną czy sokiem, ale także spożywanie warzyw i owoców, które są w nie bogate!