Ekologia, Styl życia

Bycie eko – to takie proste

Bycie eko – to takie proste

Mamy tylko jedną planetę, na której żyjemy. Przez lata poprzez niewiedzę oraz brak zainteresowania sukcesywnie ją zanieczyszczaliśmy. Na szczęście coraz bardziej świadomi naszego wpływu na środowisko dostrzegliśmy jego degradacje. W konsekwencji zaczęliśmy o nie dbać, by naprawić błędy poprzednich pokoleń.

Czemu segregacja śmieci jest tak ważna?

Ponieważ dzięki temu możemy odzyskiwać z nich surowce i poddać je recyklingowi! Recykling z kolei umożliwia nam ograniczenie zużycia surowców naturalnych na rzecz surowców wtórnych. Wytworzenie różnych produktów z nowych surowców pochłania o wiele więcej energii niż wykorzystanie surowców wtórnych. Co więcej przetworzenie produktów poddanych recyklingowi jest dużo tańsze niż produkcja nowych! Same plusy, prawda?

Nie zdarza Wam się czasem myśleć, że przecież to tylko 'jeden papierek’ czy 'jedna butelka’? Albo 'wszyscy tak robią’?

Nie jesteśmy 'wszyscy’! Każdy z nas jest sobą!
Zacznijmy więc patrzeć co MY robimy, a nie ONI robią.
Dbajmy o naszą planetę!

Nie macie czasem tak, że idziecie na spacer do parku, by w pięknym otoczeniu zieleni odpocząć nieco od szarej codzienności? Nic bardziej nie zakłóca harmonii na łonie natury niż śmieci. Irytują nas zostawione na ławkach parkowych opakowania po ciastkach lub plastikowe butelki porzucone tuż obok drzew. Jak odpocząć w takich warunkach? Nie da się!

Kosze na śmieci to nieodłączny element małej architektury. Nie potrafimy wyobrazić sobie, by zabrakło ich w przestrzeni publicznej. Umieszczenie odpowiedniej ich ilości w danym miejscu to niezwykle ważna decyzja. Ale nie tylko ilość się liczy! Jakość to pierwszorzędna sprawa.

Warto również rozważyć umieszczenie obok nich koszy na psie odchody. Więcej o koszach na psie odchody znajdziecie w naszym ostatnim artykule. Istotne jest także dopasowanie kosza na śmieci do znajdujących się już w parku czy na skwerku ławek parkowych. Dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi łatwo wybierzemy coś odpowiedniego.

Co więcej, aby wyrobić w nas nawyk segregowania śmieci produkujemy estetyczne i pełne koloru kosze do segregacji śmieci. Umiejscowienie ich w miejscach publicznych jest świetnym i oczywistym pomysłem! Design oraz funkcjonalność naszych koszy do segregowania odpadów ożywią szare miejsca przy okazji służąc społeczeństwu i sprawiając, że nasza planeta będzie czystsza.

Na naszych barkach spoczywa ciężar odpowiedzialności w jakim świecie przychodzi żyć nam i przyjdzie żyć naszym dzieciom. Zadbajmy o to wspólnie!