Bez kategorii, Warunki atmosferyczne

Deszcz i wiatr – czy niszczą ławki?

Deszcz i wiatr – czy niszczą ławki?

Ostatnio pisaliśmy o wpływie słońca na ławki miejskie, dziś postanowiliśmy iść za ciosem i opowiedzieć o wpływie deszczu i wody. W końcu kupując ławkę pragniemy, aby służyła nam ona jak najdłużej i cieszyła nas swoim idealnym wyglądem. Pogoda może mieć wpływ na trwałość, stąd też dziś wyjaśnimy czy deszcz i wiatr mogą zaszkodzić naszej ławce. Jeśli jesteście ciekawi jak wpływa na ławki parkowe zima, zachęcamy do lektury TEGO artykułu.

Zdecydowanie najszkodliwszym czynnikiem zewnętrznym jest słońce! Zajmuje ono niechlubne pierwsze miejsce w rankingu najgorszego wpływu na drewniane elementy ławki. Nasze ławki parkowe robimy tak, aby zminimalizować każdy negatywny wpływ środowiska naturalnego, ale przypominamy, że coroczna konserwacja przedłuży żywot ławki. Deszcz sam w sobie nie jest szkodliwy, jeśli dbamy o powyższy punkt. Najważniejsze to nie dopuścić do tego, aby ławka stale przebywała w wilgotnym miejscu, bez szans na osuszenie. Może mieć to przykre konsekwencje w postaci przegnicia drewnianych elementów. O elementy stalowe i żeliwne nie mamy się co martwić, ponieważ malujemy je metodą proszkową, co znacząco zabezpiecza je przed wpływem deszczu i wody.

A co z wiatrem? Ze względu na najwyższej jakości materiały nasze ławki ogrodowe są nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim ciężkie. Każda z ławek może zostać na stałe przymocowana do podłoża, co zapobiega przesunięciu jej lub przewróceniu nawet przez najsilniejszy wiatr.

Podsumowując i nie przedłużając – tak, deszcz i wiatr mogą mieć negatywny wpływ na ławki. Jednak tylko wtedy, gdy nie dbamy o ich konserwację i zabezpieczenie! Jeśli co roku stosujemy środki konserwujące i nie dopuszczamy do zawilgocenia, to możemy być pewni, że ławka służyć nam będzie przez długie lata. I nie straci przy tym nic ze swoich walorów estetycznych!