Styl życia

Wyjazd z pupilem w góry – co warto zabrać?

Wyjazd z pupilem w góry – co warto zabrać

W jednym z naszych poprzednich artykułów pisaliśmy o tym, co warto zabrać ze sobą, gdy wybieramy się na wakacje z pupilem nad morze. Nie jest to nasz jedyny kierunek wakacji, wielbicieli gór jest dużo. Zabranie ze sobą psa to doskonały pomysł, szczególnie kiedy nasz pies należy do większych i wymaga dużej ilości ruchu.

Warto przygotować się zawczasu na takie wakacje i przed wyjazdem złożyć wizytę weterynarzowi. Nie tylko sprawdzi on stan zdrowia zwierzaka, ale pomoże przede wszystkim dobrać najlepszy preparat ochronny przeciwko kleszczom. Rozwieje także wątpliwości dotyczące ilości postojów dla zwierzaka, podpowie jak zabezpieczyć łapy psa przed oparzeniami (o co warto zadbać nawet nie wyjeżdżając, ponieważ rozgrzany asfalt czy chodnik potrafi zrobić krzywdę).

Nie zapominajmy też o woreczkach na psie odchody, bez których nie powinniśmy wychodzić z domu! Zapełnione woreczki w miarę możliwości utylizujmy w koszach dedykowanych na psie odchody, na przykład w koszu Tobi. Jest to ważne, ponieważ wysokie temperatury przyspieszają rozmnażanie i rozwijanie się wielu pasożytów i wyrzucenie takiego odpadów do zwykłego kosza niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

Zabieracie ze sobą zwierzaki na wakacje? Dajcie znać w komentarzach na naszym profilu na portalu Facebook!