Styl życia

Posprzątaj po pupilu na wakacjach!

Posprzątaj po pupilu na wakacjach!

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez zwierzęcia. My także należymy do tej grupy – kochamy zwierzaki i traktujemy je jak członków rodziny. Zbliża się sezon urlopowy i nie chcemy się rozstawać z naszymi pupilami. Coraz częściej tę potrzebę rozumieją hotele, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne, które swoją ofertę wypoczynku poszerzają o dostępność dla zwierząt. Planując wyjazd ze zwierzakiem należy bezwzględnie uprzedzić gospodarza wypoczynku o tym fakcie. Dobrze jest spakować pupilowi nie tylko zapas pokarmu, ale i miski, z których je na co dzień, smycz, kojec, ulubione zabawki oraz biodegradowalne worki na odchody.

Jesteśmy odpowiedzialni za swoich małych przyjaciół i w związku z tym konieczne jest sprzątanie po zwierzaku nie tylko na miejskich deptakach i parkowych alejach, ale także na plażach, leśnych ścieżkach i górskich szlakach. Sprzątania po swoim pupilu wymagają przepisy gminne, regulaminy ośrodków wypoczynkowych i najważniejsza kwestia – nasza odpowiedzialność i przyzwoitość. W wielu miejscowościach pojawia się infrastruktura, która pomaga nam realizować ten obowiązek. Coraz większą popularnością cieszą się dedykowane kosze na psie odchody, np. kosz Tobi z atestem PZH, oraz dystrybutory ekologicznych woreczków – w tym zaprojektowany przez Rekord dystrybutor biodegradowalnych worków Fibi i dystrybutor torebek Animals.

Czas urlopu nie musi się już wiązać z rozstaniem z ukochanym pupilem. Radość z wypoczynku możemy dzielić z naszym zwierzakiem. Wykorzystajmy wakacje nie tylko na własny wypoczynek, ale i poświęćmy czas na zabawę z naszymi małymi przyjaciółmi. Ich wdzięczność w postaci wesołego machania ogonem albo pełnego radości spojrzenia doda nam energii na długi czas.